Navigate / search

Yaza veda ederken…

Yaz resmi olarak bitti. Eylül ayının bu ilk günlerinde, ben gibi “yaz bitmese” diyenler ise daha fazla nereye gidilebilir, ne yapılabilir peşinde…

Yine bu düşüncenin etkisi altında, 30 Ağustos tatilini de fırsat bilerek, 9 kişilik bir arkadaş grubuyla, Sivrice’nin yolunu tuttuk. Daha önce duymadığım ve görmediğim bu tatil beldesini, sizinle de paylaşmak istedim.

 

6 saat sürüyor ulaşması. Yol gayet güzel, Çanakkale’den sonra ise bol kavşaklı ve ağaçlı. Sıcağa direnip devam ediyor, ve bir tepeden aşağı indiğinizde, o da ne, ta taaa! denizle karşılaşıyorsunuz. Ve deniz öyle bir deniz ki, en sevdiğimden: serin, kumluk, berrak..Daha ne olsun.

Bence bu dünyayı en güzel kılan şeylerden birisi de insanın dostları ve onlarla paylaşabilecek bir şeyleri olması. İki arada bir derede en güzel sırların paylaşılmasının, güneş yakarken sulu şakalar yapılmasının, gece olup da gitarın tellerine dokunulup en detone şarkıların söylenmesinin ama yine de buna direnilmesinin J yerini ne tutabilir ki? İşte bu tatil de dostlarımla güzeldi gerçekten.

3 günlük tatilimizde bol bol yüzdük, güneşlendik, minik bebeklerle oynadık, doğanın tadını çıkardık. Kısa bir tatili azıcık da yolu göze alarak değerlendirmek isterseniz, size Sivrice’yi tavsiye edebilirim. Biz Kabile Otel’de kaldık, bir döşek, ortalama yemek, güzel deniz, bol yıldız için birebir. Fazla beklentiye yer yok J

Bu tatili hafızama kazıyan arkadaşlarım Sevil, Korhan, Alper, Ayşen, Ahmet, Pervin ve Zeynep’e teşekkürlerimle bitirmek istiyorum bu yazımı.

Her günümüzün güzel bir yaz günü tadında geçmesi dileğimle…